Termální koupaliště Thermal Park Dunajská Streda

Oblast Žitného ostrova je protkaná obrovskými zásobami termální vody. Kromě toho je toto území jedním z nejteplejších na Slovensku. A právě proto je Dunajská Streda vynikajícím místem, kde můžete strávit svou dovolenou. Celá budova Thermalparku je bezbariérová, u bazénu Rotunda funguje speciální výtah, díky kterému se do bazénu mohou ponořit i osoby na invalidním vozíku.

Termální pramenitá voda

Pramen, jímž jsou bazény v Thermalparku plněny, vyvěrá z hloubky 1600 metrů a má teplotu 57°C, voda je posléze ochlazována na 24-28 °C. Voda z pramene je přírodní, vysoce mineralizovaná hydrogenuhličitanovo-sodná voda se zvýšeným obsahem sodíku, hydrogenuhličitanů a fluoridů, je mírně alkalická a středně termální.

Ubytování

Na své si zde přijdou všichni turisté. Thermalpark Dunajská Streda nabízí široké portfólio služeb, které zaujme nejednoho návštěvníka. Ubytovat se můžete přímo v areálu v Hotelu nebo v Penzionu Thermal. Ubytovací zařízení vám nabízejí moderně vybavené pokoje, situované daleko od městského hluku, poskytující návštěvníkům klid a pohodlí. K dispozici je i kemping, kde si můžete užít dovolenou pod stanem nebo v karavanu. Hosté ubytovaní v těchto zařízeních dostanou celodenní vstupy po celou dobu dovolené ZDARMA.

Bazény a vodní atrakce

Návštevníkům toužícím po osvěžení je k dispozici šest venkovních bazénů a jeden dětský bazén. Na vlastní kůži se můžete přesvědčit, jak blahodárné účinky má místní termální voda. Příznivě působí zejména na pohybové ústrojí.

Ve vnějším areálu se můžete těšit na velký tobogán a čeká vás i příjemná příroda s krásným výhledem na jezírko se zeleným ostrovem.

Ve vnitřní části Thermalparku se nachází krytý plavecký bazén a jeden bazén pro nejmenší. Krytý wellness bazén nabízí mnohé vodní atrakce, jako jsou například chrliče vody, zrychlovací kanál, jeskyně s vodopádem, vodní děla, masážní ležadla nebo jacuzzi. Odpočinout si můžete v prostředí relaxačního bazénu, naplněného horkou termální vodou. Nemusíte se bát, že se vevnitř budete cítit stísněně, prosklenné stěny zajišťují po celý den dostatek slunečního světa.

Wellness a odpočinek

Pokud je cílem vaší dovolení zejména odpočinek a regenerace, určitě navštivte wellness centrum. Nacházejí se zde perličkové a masážní bazény, divoká voda a spousta dalších atrakcí. Pro děti je k dispozici malý dětský bazén.

Kromě těchto bazénů v hlavní budově můžete vyzkoušet i tři druhy saun: finskou, parní a infa saunu. Během celého roku poskytují návštěvníkům své služby i dva profesionální maséři. Budete-li po celém dni koupání unavení, odpočinete si na obrovské terase s letním barem a pěkným výhledem na celé okolí. Během pobytu je vám k dispozici také free WiFi síť, díky níž zůstanete ve spojení se světem.

Sportovní vyžití

Sportovně založeným rekreantům je k dispozici volejbalové, plážové i fotbalové hřiště, tenisové kurty i minigolf. Děti se mohou zabavit na malém hřišti na houpačkách, prolézačkách a pískovišti.

Thermalpark Dunajská Streda nabízí návštěvníkům své služby celoročně od deváté ráno do deváté večer.