Památky, turistika, zážitky, nezapomenutelná dovolená...

Pouhých 20 kilometrů od Dunajské Stredy se nachází další termální koupaliště ve Veľkém Mederu. Město dýchá historií a nabízí i příjemné posezení v kavárnách a restauracích. Můžete si zde užít procházky a nákupy nebo třeba navštívit místní kino.
Dunajská Streda se nachází jen 15 km od hranic s Maďarskem. Od Budapešti je vzdálená jen asi 2 hodiny autem. Nachází se zde spousta památek, krásná zoologická zahrada a mořské akvárium, v němž jsou k vidění i žraloci. Výlet do hlavního města Maďarska vám určitě přinese mnoho zážitků.
Jen hodinku cesty z Dunajské Stredy je vzdálené město Komárno. Pyšní se mnoha historickými památkami. Pevnost, která město obklopuje, je na předběžném seznamu UNESCO. Toto opevnění je největším v celé střední Evropě. Nádvoří Evropy charakterizuje architekturu starého kontinentu.
Klátovské rameno je přítokem Malého Dunaje. Národní přírodní rezervace o délce 25 kilometrů se rozprostírá na ploše větší než 300 hektarů. Najdete zde chráněné druhy rostlin a dřevin, vodní ptactvo, sladkovodní houby a lekníny. Unikátem této národní přírodní rezervace je i kulturní technická památka - Klátovský vodní mlýn. Byl postaven v roce 1920, avšak během druhé světové války byl poškozen. V současnosti je zrekonstruovaný a návštěvníci se zde mohou během výletu zastavit. Je součástí expozice dunajskostredského žitnoostrovského muzea.
V blízkosti obce Čičov se nachází další mrtvé rameno Dunaje. Tato oblast je jednou z nejkrásnějších chráněných přírodních oblastí Žitného ostrova. Za vznikem tohoto ramena stojí protržená hráz. Dnes zde žije mnoho chráněných ptáků a rostlin, kromě jiných živočichů i divoký kapr. Do rezervace se dostanete výhradně pěšky po vyznačených trasách. Můžete si zde užít krásný výlet do neposkvrněné přírody. Od 1. března do 15. července je přístup do rezervace přísně zakázán z důvodů kladení vajec ptáky.
Cyklistická trasa Dunaj vede podél břehu Dunaje z Německa přes Rakousko, Slovensko a pokračuje až do Maďarska. Délka trasy od Bratislavy po Štúrovo je 168 km. Celá trasa vede rozmanitou říční krajinou. Oblíbené je zejména díky poměrně nízké náročnosti - stále vede podél toku Dunaje. Nabízí tak výborný rekreační výlet pro všechny milovníky cyklistiky. Trasa je vhodná i pro bruslaře, neboť povrch hráze je až po Gabčíkovo asfaltový.
Po přibližně hodině cesty se z Dunajské Stredy dostanete do slovenského hlavního města. Můžete zde strávit příjemný den ve starém městě, prohlídkou hradu, nákupy nebo výletem na lodi po Dunaji.